Индиана номер 14 разочарова Кейтлин Кларк по пътя към победата с 86-69 над номер 4 Айова
AP News | 2024-02-23 | 05:25:20

БЛУМИНГТЪН, Индиана (AP) — Сара Скалия отбеляза 25 точки, центърът на Америка Макензи Холмс имаше 24 точки и девет борби и номер 14 на Индиана разочарова суперзвездата на Айова Кейтлин Кларк при победа с 86-69 над четвъртия в ранглистата Хокийс в четвъртък вечерта. Кларк завърши с 24 точки, 10 асистенции и 9 борби, но се бореше от игра. Тя беше 8 от 26 общо и 3 от 16 за тройки, като отбеляза само четири точки през второто полувреме.

Кларк вече има 3593 точки и е на 57 от следващия си крайъгълен камък, главния женски колеж на Линет Уудард отбелязан рекорд с три оставащи мача от редовния сезон.

Индиана, защитаващият се шампион от Големите десет от редовния сезон, имаше какво да докаже след необяснимата загуба в Илинойс в понеделник вечерта и Хузиърс (22-4, 13-3) не разочароваха. Ярдън Гарзон направи три тройки и завърши с 15 точки.

И Hoosiers бяха повече от готови за Кларк, точно както миналата година.

Три часа преди съобщението, дълги опашки се виеха около залата за събрания за това, което вече беше обявено като разпродано. Вътре в арената тениските на Индиана бяха доминиращият моден избор с няколко черно-златни фланелки с номер 22, разпръснати наоколо. И след като Кларк направи рядък изстрел, който пропусна всичко през първото полувреме, публиката отговори със скандирания „Въздушна топка!“

Трите 3 на Кларк й дадоха 143, счупвайки рекорда за Големите десет за един сезон, който тя постави миналия сезон (140), но тя не успя да надмине най-добрия национален отбор по стрелба.

Заслугата за това е на защитата на Индиана.

Индиана затвори първото полувреме със серия 12-6 за преднина от 44-33 на полувремето, след което изключи Айова за почти първите четири минути на второто полувреме, като увеличи разликата до 51-33. Айова най-накрая отговори с бърз удар 9-2 и намали изоставането до 62-54 след три.

Но Гарзон започна четвъртата четвърт с два коша и асистенция, за да даде преднина на Хузиърс с 69-56 и Hawkeyes така и не се възстановиха.

Кейт Мартин имаше 19 точки за Айова.

Айова: Hawkeyes загубиха три мача от лигата този сезон – всички пътят. И това може да им коства шанс за короната на Голямата десетка в редовния сезон. Номер 2 Охайо Стейт има два мача преднина пред Айова и Индиана.

Индиана: Отборът на треньора Тери Морен нямаше намерение да изпусне титлата от миналия сезон без битка. Но Hoosiers имат само два оставащи мача и ще имат нужда от помощ, за да завършат отново на първо място.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

17-седмичната поредица на Айова да бъде класирана в челната петица може да бъде застрашена. Индиана може да се изкачи напред и тази победа поддържа Хузиърс в микса за домакинство на мачове от турнира на NCAA.

Айова: Домакин е Илинойс в неделя.

Индиана: Посещение на Northwestern в понеделник.